Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2013

Ζωντανή με Σισοκό η Νιούκαστλ

Σε επαφή με τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη κρατήθηκε η Νιούκαστλ, επικρατώντας 2-1 της Γουέστ Μπρομ στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ»

Το τέρμα του Μούσα Σισοκό στο 57ο λεπτό του αγώνα με τη Γουέστ Μπρομ έμελλε να χαρίσει μια πολύ σημαντική νίκη στη Νιούκαστλ. Οι «ανθρακωρύχοι» επικράτησαν 2-1 στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» και παρέμειναν σε επαφή με τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.

Στο 36’ ο Γκουφράν ήταν αυτός που έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, όμως η Γουέστ Μπρομ αντέδρασε και στο 53ο λεπτό ο Μπρεντ ισοφάρισε, «παγώνοντας» προσωρινά την έδρα της Νιούκαστλ. Τα… κάστανα από τη φωτιά έβγαλε ο Σισοκό με το πρώτο του τέρμα στη σεζόν!

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Κρουλ, Ντεμπισί, Σαντόν, Τιοτέ, Γουίλιαμσον, Σισοκό, Καμπάιγ, Ρεμί (84’ Ανίτα). Αμπεόμπι, Γκουφράν

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ: Μάιχιλ, Τζόουνς, Ρίτζγουελ, Μουλουμπού, ΜακΌλεϊ, Όλσον, Αμαλφιτανό (88’ Γκέρα), Μόρισον, Λονγκ, Σεσενιόν (77’ Ανιτσέμπε), Μπρεντ (76’ Μπεραχίνο).