Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

Ξύπνησε αργά η Βέρντερ

Την ήττα με 3-2 γνώρισε η Βέρντερ Βρέμης απέναντι στη Μάιντζ μειώνοντας το σκορ με δύο γκολ στα τελευταία πέντε λεπτά.

Τον καλό της εαυτό δείχνει να βρίσκει ξανά η Μάιντζ η οποία πήρε τη δεύτερή της συνεχόμενη νίκη στο γερμανικό πρωτάθλημα επικρατώντας 3-2 της Βέρντερ Βρέμης εκτός έδρας.

Ο Μίλερ στο 7’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με τον Οκαζάκι δέκα λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 70’ έκανε το 3-0 για τη Μάιντζ καθαρίζοντας για την ομάδα του.

Ο Ελία στο 85’ μείωσε σε 3-1 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Ντι Σάντο στο 90’.

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ: Μιέλιτζ, Φριτζ, Λουκίμια, Καλντιρόλα, Γκέμπρε Σελασιέ, Κρόος (47’ Εκίτσι), Ελία, Μακιάντι (86’ Τράιμπουλ), Χουντ, Ντι Σάντο, Σέλκε (82’ Γιλντιρίμ).
ΜΑΪΝΤΖ: Κάριους, Πόσπεχ (46’ Σβένσον), Μπελ. Νοβέσκι, Παρκ, Γκάις, Σότο (62’ Μόριτς), Πόλτερ, Ζίμλινγκ (56’ Τσούπο – Μοτίνγκ), Μίλερ, Οκαζάκι.