Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2013

Κορυφαία Άρσεναλ, 3-0 την Κάρντιφ

Στην πρώτη θέση της Πρέμιερ Λιγκ διατηρήθηκε η Άρσεναλ που επικράτησε 3-0 της Κάρντιφ στην Ουαλία με άνετο τρόπο.

Τη δεύτερή της συνεχόμενη νίκη πανηγύρισε η Άρσεναλ, η οποία επικράτησε 3-0 της Κάρντιφ στην Ουαλία και έδειξε πως μπορεί να διατηρηθεί στην κορυφή του πρωταθλήματος και να διεκδικήσει τον τίτλο.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «κανονιέρηδες» ήταν ο Άαρον Ράμσεϊ που πέτυχε τα δύο γκολ. Στο 29’ ο Ουαλός μέσος με εντυπωσιακή κεφαλιά άνοιξε το σκορ, για να γίνει το 2-0 από τον Φλαμινί στο 86’. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ράμσεϊ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΚΑΡΝΤΙΦ: Μάρσαλ, Κάθεριν, Τέιλορ (87’ Κορνέλιους), Μεντέλ, Κάουλκερ, Τέρνερ, Κόουι, Μουτς, Κάμπελ (65’ Οντεμβιγκί), Κιμ (75’ Νόουαν), Γουίτινγκχαμ.
ΑΡΣΕΝΑΛ: Σέζνι, Σανιά, Γκιμπς, Ράμσεϊ, Μερτεσάκερ, Κοσιελνί, Γουίλσιρ (81’ Μονρεάλ), Αρτέτα, Ζιρού, Οζίλ (91’ Γουόλκοτ), Καθόρλα (77’ Φλαμινί).