Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

Ξέφυγε ο Φωκικός, 2-1 την Επισκοπή

Σπουδαίας σημασίας νίκη πήρε ο Φωκικός που με γκολ του Αλβάρεζ στις καθυστερήσεις επικράτησε 2-1 της Επισκοπής.

Για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι μακριά από τις ήττες έμεινε ο Φωκικός ο οποίος στα τελευταία του τέσσερα παιχνίδια πλέον έχει τρεις νίκες και μία ισοπαλία, με αποτέλεσμα να ξεφύγει οριστικά από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Τελευταία του επιτυχία, απέναντι στην Επισκοπή όπου επικράτησε 2-1 με γκολ του Αλβάρεζ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Στο 13’ ο Θέος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τον Γκονζάλεζ στο 30’ να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια.

Η λύτρωση για την ομάδα του Γιώργου Κούτση, ήρθε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Αλβάρεζ που έδωσε το τρίποντο στην ομάδα του.

ΦΩΚΙΚΟΣ: Λανζάνο, Ασίγκμπα, Άλα, Πεχλιβανόπουλος, Καλαγκάνης, Αλβάρεζ, Ράντι (87’ Ζαχαρόπουλος), Σκαρίμπας, Θέος (87΄ Πολυχρονάκης), Φράγκος (80 Γεωργουσόπουλος), Τζέκος,
ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Καλογεράκης, Μανουσάκης, Βιδάλης, Βουρβαχάκης, Σπαθάρας, Φραντζεσκάκης, Δελήμπασης, Γκονζάλες (81’ Ανωγειανάκης), Σουμπασάκης (77’ Πουλάκης), Βελονάκης (62’ Μαρτσάκης), Τάντιτς.