Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

Αιγάλεω – Άγιος Νικόλαος 1-0

Τη δίκαιη νίκη με 1-0 πήρε το Αιγάλεω απέναντι στον Άγιο Νικόλαο με γκολ στις καθυστερήσεις, έχοντας νωρίτερα τέσσερα δοκάρια.

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε το Αιγάλεω στην εντός έδρας αναμέτρησή του με τον Άγιο Νικόλαο επί του οποίου επικράτησε 1-0. Το παιχνίδι άργησε να ξεκινήσει για περίπου μισή ώρα, καθώς υπήρξε μπέρδεμα με την καταλληλότητα του γηπέδου το οποίο λύθηκε.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι είχαν τέσσερα δοκάρια με τους Σταύρου, Δουκάκη, Παπουτσή και Μιχαήλ, ενώ είχαν και χαμένο πέναλτι με τον Παπουτσή στο 75’. Τη νίκη στους γηπεδούχους έδωσε ο Παπουτσής στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

ΑΙΓΑΛΕΩ : Κουρεπίνης, Παπουτσής, Κοντιζάς (65′ Κλης), Μαυρομάτης, Ευαγγέλου, Σταύρου, Δουκάκης, Μπεθάνης, Μιχαήλ, Χρίστο (77 Παπαναστασίου), Βουτυράς (61΄Πολυκρέτης)
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ : Μπρόκος, Πηγιάκης (56΄Καουκάκης), Μουτάκης, Κοκολάκης Κ. (31′ Δέλλιος), Ιασωνίδης, Χριστάκης, Σταυρακάκης (10′ Φαγάς), Γκέκας, Λεπτοκαρίδης, Κοκολάκης Γ., Καρνιάτης.