Πέμπτη 7 Νοεμβρίου 2013

Λύτρωση για Βασιλεία

Με γκολ στα τελευταία λεπτά η Βασιλεία έμεινε στο 1-1 με την Στεάουα Βουκουρεστίου για να «κλείσει» ουσιαστικά την 3η θέση του Europa League.

Πολύ κοντά στο να μπλέξει άσχημα βρέθηκε η Βασιλεία, η οποία τα βρήκε σκούρα απέναντι στην Στεάουα Βουκουρεστίου, μένοντας τελικά στο ισόπαλο 1-1 που την κράτησε στην 3η θέση του ομίλου της.

Ο Πιοβακάρι στο 17΄ άνοιξε το σκορ για τους Ρουμάνους, για να έρθει η ισοφάριση στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Σίο για το τελικό 1-1.

ΒΑΣΙΛΕΙΑ: Σόμερ, Ιβάνοφ, Βόσερ, Σαρ, Σερέι Ντιέ, Ντελγάδο (62’ Σιό), Στόκερ, Φ. Φράι (78’ Ντίας), Σαλάχ (84’ Ντεγκέν), Ξάκα, Στρέλερ
ΣΤΕΑΟΥΑ ΒΟΥΚ.: Ταταρουσάνου, Ζούκαλα, Γκάρντος, Λατοβλέβιτσι, Γκεοργκιέφσκι, Πιντιλίι (46’ Φίλιπ), Τανάσε, Στάνκιου (62’ Τσίπτσιου), Μπουρτσεάνου, Πόπα, Πιοβακάρι (76’ Καπετάνος).