Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2013

Δεν ίδρωσε η Μπάγερν!

Την ήττα με 82-68 γνώρισε η Μάλαγα στο Μόναχο κόντρα στη Μπάγερν.

Κορυφαίοι από πλευράς νικητών ήταν οι Ντιλέινι και Τζέντοβιτς!

Όσο για τους φιλοξενούμενους, αξίζει να σημειωθεί, ότι ο Γκρέιντζερ ήταν πρώτος σκόρερ για τους φιλοξενούμενους.

Η Μάλαγα μπήκε αρκετά μουδιασμένη στο παιχνίδι και οι γερμανοί από τη μεριά τους εκμεταλλεύτηκαν τα πολλά λάθη, αλλά και την αστοχία των παικτών του Πλάθα, με αποτέλεσμα να φτάνουν στο τέλος του δεκαλέπτου τη διαφορά στο +11 (26-15).

Με ένα επιμέρους 7-2 στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Μπάγερν βρέθηκε στο +16. Οι παίκτες της Μάλαγα απάντησαν με ένα 8-1 και έτσι μείωσε στους 0 (34-15). Το δεκάλεπτο έκλεισε στο 43-32.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Γερμανοί έκαναν ένα σερί 6-0 και ανέβασαν τη διαφορά για πρώτη φορά στους +17. Ο Τέιλορ από τη μεριά του ευστόχησε στο τέλος του δεκαλέπτου σε σουτ τριών πόντων και έτσι η περίοδος έκλεισε στο 67-54.

Στην τελευταία περίοδο, η Μάλαγα με δύο συνεχόμενα τρίποντα έφτασε στο 73-66, ωστόσο, ο Τζέντοβιτς αποκατέστησε το +10, ενώ ο Μπένζινγκ με δύο εύστοχες βολές έκανε το 78-66 στα 2’:57’’, πριν το φινάλε. Εν τέλει το ματς τελείωσε με τους Γερμανούς θριαμβευτές με 82-68.

Τα δεκάλεπτα: 26-15, 43-32, 67-54, 82-68