Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

Λύτρωση για Αταλάντα

Με τέρμα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων η Αταλάντα πήρε σπουδαία νίκη με 2-1 επί της Μπολόνια εντός έδρας.

Από τις θέσεις του υποβιβασμού απομακρύνθηκε ακόμα περισσότερο η Αταλάντα που πήρε την πρώτη της νίκη ύστερα από τρία παιχνίδια, επικρατώντας 2-1 της Μπολόνια στο Μπέργκαμο.

Ο Μπρίβιο στο 74’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στην ισοφάριση με τον Μπιάνκι στο 77’. Παρόλα αυτά, ο Λιβάγια στο 93’ ήταν αυτός που έκρινε και την αναμέτρηση δίνοντας τη σπουδαία νίκη στην ομάδα του.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Κονσίλι, Μπρίβιο, Στεντάρντο, Κανίνι, Σκαλόνι, Μιλιάτσιο (68' Μπασέλι), Μοράλες (86' Μπριέντζα), Κιγκαρίνι, Ραϊμόντι, Ντε Λούκα (57' Μαριλούνγκο), Λιβάγια.
ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Κούρτσι, Άντονσον, Γκάρικς, Σόρενσεν, Λασάλτ (63' Ντέλα Ρόκα), Κονέ, Κριν, Κρέσπο (74' Μπιάνκι), Μορλέο, Κριστάλδο (82' Χριστοδουλόπουλος), Ντιαμάντι.