Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

Ισόπαλο το ντέρμπι των ουραγών

Τη νίκη για να ξεφύγουν από την τελευταία θέση της βαθμολογίας του Βορείου ομίλου έψαχναν Βατανιακός και Καβάλα αλλά στο τέλος βολεύτηκαν με το 1-1.

Οι "αργοναύτες" πήραν τον χρυσό βαθμό στον πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Αλεξίου, ο οποίος ισοφάρισε το γκολ του Κυπαρίσση στο 81'.
Η ισοπαλία πάντως αποκτά ιδιαίτερη σημασία για την Καβάλα που αγωνίζονταν από το 65' με αριθμητικό μειονέκτημα αφού ο Χόρτσας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ: Βλάχος, Κολαξίδης, Νταντάμης, Κωτσιόπουλος, Γιαπιτζής, Λαζαρίδης, Κουλίδης, Ποτουρίδης (72' Κυπαρίσσης), Ζαγοριανός (87' Μπουζούκης), Γιαξής (64' Κατσαρός), Γιαννούλης.
ΚΑΒΑΛΑ: Γιαννίκογλου, Ρεβυθόπουλος (65' Καζαντζίδης), Παπαργυρίου, Πόπτσης, Χόρτσας, Πρίττας (75' Μαυρίδης), Γκαρακλίδης, Ντουτσαρίδης, Άρτσε, Καπνίδης (46' Κουρέλας), Αλεξίου.