Παρασκευή 8 Νοεμβρίου 2013

Ματσάρα και νίκη για Μακάμπι Τελ Αβίβ

Στη δεύτερη θέση του ομίλου της διατηρήθηκε η Μακάμπι Τελ Αβίβ που επικράτησε 4-2 της Άιντραχτ στο Ισραήλ.

Το προβάδισμά της από τον ΑΠΟΕΛ κράτησε η Μακάμπι Τελ Αβίβ μετά τη νέα της νίκη, αυτή τη φορά με 4-2 επί της Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Οι γηπεδούχοι έκαναν μαγικό πρώτο μέρος όπου και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 3-0.

Ο Ζάχαβι στο 14’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τον Ιτζάκι να πετυχαίνει ακόμα δύο γκολ (30’, 35’) για το 3-0. Στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους οι Γερμανοί μπήκαν ξανά στη διεκδίκηση του θετικού αποτελέσματος.

Ο Λάκιτς στο 63’ και ο Μάιερ στο 67’ έκαναν το 3-2 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Ζάχαβι.

ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ: Πάμπλο, Χαρούς, Τιμπί, Κάρλος Γκαρσία, Γεϊνί, Άινμπιντερ, Μίτροβιτς, Άλτμαν, Ζάχαβι, Ιτζάκι (72'Ράντι), Νταμπούρ.
ΑΪΝΤΡΑΧΤ: Τραπ, Ρους, Ζαμπράνο, Τζάκπα (90'Οτσίπκα), Μπαμπά, Ινούι, Μέιερ, Άιγκνερ (65'Κάντλετς), Σρεκ, Φλουμ, Λάκιτς (78' Χοσέλου).