Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2013

Σε τρελά κέφια ο Φινμπόγκασον!

Η Χέρενφεν βρήκε την ευκαιρία να ξεσπάσει σε βάρος της Βάαλβαϊκ με 5-2 για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου ήταν το 1-0 και σίγουρα κανείς δεν περίμενε πως στο παιχνίδι θα έπεφτε βροχή από γκολ! Μάλιστα, αυτός που σκόραρε το πρώτο τέρμα της αναμέτρησης ήταν ο Οτιγκμπά στο 34’.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 48’, ο Φινμπόγκασον έκανε το 2-0, ενώ στο 64’ ο ίδιος παίκτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο 72’ ο Μπιγκέλ μείωσε για τους φιλοξενούμενους σε 3-1, ενώ ο Γινμπόγκασον που ήταν σε εξαιρετική βραδιά έγραψε και το 4-1, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, κάνοντας χατ τρικ!

Ο Ζιγέχ έκανε 5 τα τέρματα για την ομάδα του, ενώ τέλος ο Λαμέι έγραψε το 5-2 (88’)!