Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2013

Μεγάλη ανατροπή για Έβερτον

Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο η Έβερτον πήρε σπουδαία νίκη με 3-2 επί της Γουέστ Χαμ εκτός έδρας.

Αήττητη διατηρήθηκε για πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι στην Πρέμιερ Λιγκ η Έβερτον, η οποία κατάφερε να πάρει μεγάλη νίκη με 3-2 στην έδρα της Γουέστ Χαμ, κάνοντας εντυπωσιακή ανατροπή στα τελευταία λεπτά.

Οι γηπεδούχοι στο μισάωρο προηγήθηκαν με τέρμα του Μόρισον, ωστόσο τα «ζαχαρωτά» ισοφάρισαν στο 62’ με γκολ του Μπέινς. Τα «σφυριά» όμως, για ακόμα μία φορά προηγήθηκαν καθώς ο Νομπλ στο 75’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-1.

Στο 81’ όμως, ο ίδιος παίκτης αποβλήθηκε, κάτι που στοίχισε στην ομάδα του. Στο 83’ ο Μπέινς έκανε το 2-2 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα, δύο λεπτά αργότερα από τον Λουκάκου.

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Γιασκελάινεν, Ριντ, Ρατ, Ο’ Μπράιεν, Κόλινς, Νόλαν (80’ Τέιλορ), Τζάρβις (72’ Βαζ Τε), Μόρισον, Νομπλ, Ντιαμέ, Μαϊγκά (53’ Πέτριτς).
ΕΒΕΡΤΟΝ: Χάουαρντ, Μπέινς, Γιαγκέλκα, Ντιστέν, Κόουλμαν, Μιραλάς, Νέισμιθ (46’ ΜακΚάρθι), Μπάρι, Μπάρκλεϊ, Όσμαν (52’ Οβιέδο), Γέλαβιτς (46’ Λουκάκου).