Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Δυσκολεύτηκε η Γιουβέντους

Τη δύσκολη νίκη με 2-1 απέναντι στη Βερόνα πήρε η Γιουβέντους και διατηρήθηκε έτσι σε επαφή με την κορυφή της βαθμολογίας.

Δύο βαθμούς μακριά από την πρώτη θέση της βαθμολογίας διατηρήθηκε η Γιουβέντους η οποία απέφυγε τις δυσάρεστες εκπλήξεις επικρατώντας 2-1 της Βερόνα στο «Γιουβέντους Στάντιουμ» με δύσκολο τρόπο.

Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν στο σκορ στο 36’ με τέρμα του Κατσιατόρε, για να έρθει η άμεση ανατροπή, καθώς ο Τέβεζ ισοφάρισε στο 40’ και ο Γιορέντε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, έκανε το τελικό 2-1.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Σοράρι, Μπαρτζάλι, Μπονούτσι, Ογκμπόνα, Ίσλα, Βιδάλ, Πίρλο (66' Μαρκίζιο), Πογκμπά, Ασαμόα, Τέβες (79' Τζιοβίνκο), Γιορέντε (69' Βούτσινιτς)
ΒΕΡΟΝΑ: Ράφαελ, Γκονζάλες, Μόρας, Μπιανκέτι, Κατσιατόρε, Ρομούλο, Ντονάτι (58' Γκόμες), Χάλφρεντσον (77' Ντοναντέλ), Αγκοστίνι (68' Ιτούρμπε), Ζορζίνιο, Κάκια.