Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

Ανατροπή για Τσέρνομορετς

Στο δεύτερο ημίχρονο… ξύπνησε η Τσέρνομορετς για να πάρει μία πολύ σημαντική νίκη με 2-1 επί της Ντιναμό Ζάγκρεμπ στην Κροατία. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και επιβεβαίωσαν την ανωτερότητά τους στο 43’ με τέρμα του Φερνάντες.

Στο δεύτερο μέρος όμως, οι Ουκρανοί, αντέδρασαν και έφτασαν γρήγορα στην ανατροπή. Στο 62’ ο Αντόνοφ με κεφαλιά, έφερε το ματς στα ίσια, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Τζα Τζετζέ με τον ίδιο τρόπο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ: Ζελένικα, Σίμουνιτς, Σιμούνοβιτς, Ίβο Πίντο, Ρούμπεν Λίμα, Αντέμι, Σαμίρ, Πάμιτς (62’ Χουσεΐνοβιτς), Μπρόζοβιτς (74’ Μπεκιράι), Φερνάντες, Κοπ (86’ Χαλίλοβιτς).
ΤΣΕΡΝΟΜΟΡΕΤΣ: Μπεζοτόσνι, Μπέργκερ, Λέο (46’ Ριέρα), Φοντανέλο, Μινέιρο, Κούτας, Πριγιόμοφ, Κόβαλτσουκ, Γκάι, Τζα Τζετζέ (69’ Μπόμπκο), Αντόνοφ (85’ Σαμοντίν).