Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2013

«Σοκ» στο 95’ για Σταντάρ

Σπουδαία νίκη κατάφερε να πάρει η Έσμπιεργκ στο Βέλγιο όπου φιλοξενήθηκε από τη Σταντάρ Λιέγης επικρατώντας 2-1 και κάνοντας τη μεγάλη έκπληξη. Στο 63’ ο Φαν Μπιούρεν με εξαιρετική κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους Δανούς.

Η απάντηση από τους γηπεδούχους, ήρθε στο 74’ με τέρμα του Μουγιανγκί, για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων από τη «χρυσή» αλλαγή των φιλοξενούμενων, Μπακενγκά.

ΣΤΑΝΤΑΡ ΛΙΕΓΗΣ: Καβασίμα, Οπαρέ, Μπεν Χαΐμ, Αρσλάναγκιτς, Φαν Ντάμε, Μπουλότ, Ντε Σαρτ, Μποκού, Οζτούρκ (62’ Βάνγκερ), Γκουχανεϊγιάντ (71’ Μουγιανγκί), Ντε Καμάργκο (26’ Μπατσουάγι).
ΕΣΜΠΙΕΡΓΚ: Ρένοφ, Χάνσεν, Άνκερσεν, Νούντσεν, Ασκού, Λέκβεν (85’ Μπέργκβολντ), Άνκερσεν, Αντρεάνσεν, Φαν Μπιούρεν (84’ Ράσμουνσεν), Λινγκ, Ντιούφ (59’ Μπακενγκά).