Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2015

Βέρντερ Βρέμης – Άουγκσμπουργκ 3-2

Σπουδαία νίκη για τη Βέρντερ Βρέμης με 3-2 επί της Άουγκσμπουργκ που την έφερε κοντά στις θέσεις της Ευρώπης.

Μπορεί πριν από λίγες εβδομάδες η Βέρντερ Βρέμης να πάλευε για την παραμονή της, ωστόσο στη συνέχεια έκανε ένα θετικό σερί με αποτέλεσμα να πλησιάσει τις θέσεις της Ευρώπης.

Τελευταία της επιτυχία, αυτή με 3-2 επί της Άουγκσμπουργκ εντός έδρας. Ο Λουκίμια στο 16’ άνοιξε το σκορ, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι πέντε λεπτά αργότερα ισοφάρισαν με γκολ του Κλαβάν.

Στο 23’ ο Ντι Σάντο από το σημείο του πέναλτι έκανε το 2-1 για να γίνει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους το 3-1 από τον Γκέμπρε Σελασιέ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Βερνέρ στο 77’ που απλά μείωσε σε 3-2.

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ: Βολφ, Γκέμπρε Σελασιέ, Λουκίμια, Βέστεργκααρντ, Γκαρσία, Κρόος, Φριτζ (46’ Αγίσεκ), Γιουνούζοβιτς, Μπάρτελς, Ντι Σάντο (86’ Μακιάντι), Σέλκε (75’ Οζτουνάλι).
ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μάνινγκερ, Φέουλνερ, Κάλσεν – Μπράκερ, Κλαβάν, Μπαμπά, Μπάιερ, Μπομπαντίγια (59’ Καϊούμπι), Χόμπιεργκ (58’ Κορ), Άλτιντοπ (72’ Πάρκερ), Βερνέρ, Γι.